Menu handler

Dostawka do wózków inwalidzkich.

Opracowanie projektu dostawki do wózków inwalidzkich ze sterowaniem różnicowym – od części mechanicznej i elektrycznej po stylistykę wyrobu

Klient
Medical equipment client
Branża
  • sprzet-medyczny
Rok
2022

Opis projektu

Opracowanie projektu dostawki do wózków inwalidzkich ze sterowaniem różnicowym – od części mechanicznej i elektrycznej po stylistykę wyrobu

Rozwiązanie

Dla poszczególnych etapów projektu przeprowadzono analizy Multi Body Dynamic, obliczenia wytrzymałościowe. Na etapie prototypowania zastosowano metody Model In the Loop, Software In the Loop, Hardware In the Loop, Software & Hardware Design.  

Efekt

Unikalne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych dostosowane nawet do trudnych warunków jazdy. Dostawka wyposażona jest w inercyjne jednostki miary, czujniki odległości IR, stabilizację siedziska oraz algorytm automatyzacji, który pozwala niepełnosprawnemu użytkownikowi na samodzielne pokonywanie schodów i dłuższe spacery. (z pomocą joysticka się nie jeździ). Urządzenie pozwala na zastosowanie z wieloma różnymi modelami wózków inwalidzkich. 

Rola inżyniera systemów w motoryzacji

Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Czy pociąg wodorowy może zrewolucjonizować transport kolejowy?

Przyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?

Czytaj więcej

Autobus wodorowy – innowacyjny element tkanki miejskiej

Idea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?

Czytaj więcej

Newsletter

Chcesz dowiedzieć się więcej o inżynierii i motoryzacji?