Menu handler

Szczęśliwa trzynastka, czyli Premiera Bolidu PWR Racing Team – RT13e.

Zespół konstruktorów PWR Racing Team zaprezentował swój trzynasty bolid klasy Formula Student. Pojazd korzysta z napędu elektrycznego i systemów jazdy autonomicznej. Wkrótce będzie można przekonać się, czy wprowadzone w tym roku usprawnienia pozwolą powtórzyć wyścigowe sukcesy.

PWR Racing Team to zespół utalentowanych i ambitnych studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy postawili sobie za cel budowanie co roku nowego bolidu klasy Formula Student. RT13e jest trzynastym z kolei stworzonym przez nich pojazdem, drugim z napędem elektrycznym i systemami jazdy autonomicznej. W pracy projektowej PWR Racing Team korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych. Stosuje przy tym innowacyjne podejście do budowy bolidu, korzystając między innymi z druku 3D. Pojazd został ukończony w terminie, a w czerwcu 2023 odbył się jego pierwszy uroczysty pokaz. Wkrótce będzie mógł sprawdzić się na europejskich torach Formula Student.

Endego premiera Bolidu PWR Racing Team – RT13e

Premiera sięgającego po najnowsze technologie bolidu RT13e to wyraz ambicji, wytrwałości oraz innowacyjności zespołu projektowego PWR Racing Team. To wartości ważne także dla Endego. Dlatego też z radością wspieramy jego młodych twórców, gratulujemy realizacji zamierzeń i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Jako sponsor cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do powstania tej niezwykłej maszyny.

Rola inżyniera systemów w motoryzacji

Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Czy pociąg wodorowy może zrewolucjonizować transport kolejowy?

Przyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?

Czytaj więcej

Autobus wodorowy – innowacyjny element tkanki miejskiej

Idea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?

Czytaj więcej

Newsletter

Chcesz dowiedzieć się więcej o inżynierii i motoryzacji?