Endego zajęło się niedawno złożonym projektem obejmującym analizę i wdrożenie oprogramowania dla przednich świateł samochodowych. Niniejsze studium przypadku opisuje, w jaki sposób wspieraliśmy klienta w osiągnięciu precyzyjnej integracji oprogramowania i sprzętu dla nowego reflektora.
Klient potrzebował pomocy we wdrożeniu i weryfikacji oprogramowania w nowym reflektorze (płytka PCB). Zadania obejmowały sprawdzenie warunków zasilania i temperatury, wdrożenie zabezpieczeń oprogramowania oraz zapewnienie komunikacji między modułem świateł a ECU samochodu.
Endego dostarczyło kompletne rozwiązanie, projektując, weryfikując i konfigurując kluczowe komponenty sprzętowe i programowe. Zaimplementowaliśmy i przetestowaliśmy następujące elementy:
Innowacyjne rozwiązania Endego zapewniły płynną integrację sprzętu z oprogramowaniem poprzez uwzględnienie kluczowych aspektów przedniego systemu oświetlenia samochodu. Dzięki wykorzystaniu protokołów motoryzacyjnych, takich jak CAN FD, SPI i programowalnych źródeł prądu, zoptymalizowaliśmy zarówno zarządzanie energią, jak i komunikację między modułem oświetlenia a ECU samochodu. Testy dynamiczne pozwoliły nam skonfigurować zabezpieczenia termiczne, takie jak dynamiczne obniżanie mocy, zapewniając, że system poradzi sobie z wahaniami temperatury. Projektując i weryfikując każdy komponent, w tym sterowniki matryc LED i zewnętrzne elementy sterujące chłodzeniem, zapewniliśmy solidną ochronę i utrzymaliśmy optymalną wydajność, nawet w wymagających warunkach.
Więcej informacji można znaleźć na naszym blogu lub uzyskać kontaktując się z nami.
Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.
Czytaj więcejPrzyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?
Czytaj więcejIdea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?
Czytaj więcej