Nasz zespół projektowy miał za zadanie dostarczyć ostateczny projekt tylnej lampy gotowy do produkcji seryjnej. Najbardziej złożoną częścią tego projektu była konstrukcja ostrzy świetlnych, które tworzyły układ optyczny lampy. Wyzwanie polegało na skomplikowanej geometrii części, ograniczonej przestrzeni na elementy mechaniczne i wielofunkcyjnym zastosowaniu jako komponenty optyczne i wsparcie strukturalne dla podzespołu oświetleniowego. Dodatkowo, niejednolita grubość części i potrzeba produkcji 2k zwiększyły złożoność.
Endego zaprojektowało przezroczyste części optyczne, integrując złożone elementy geometryczne, takie jak kolimatory, powierzchnie TIR, kołnierze i elementy mechaniczne, takie jak lokalizatory i otwory na śruby. Części zostały wyprodukowane jako komponenty 2k z powierzchnią uszczelniającą umieszczoną na powierzchni optycznej. W trakcie całego procesu ściśle współpracowaliśmy z dostawcą komponentów, zapewniając udaną produkcję narzędzi i płynne przejście do produkcji seryjnej.
Łącząc innowacyjny projekt mechaniczny i optyczny z silną współpracą, Endego dostarczyło gotową do produkcji tylną lampę, która spełniała wszystkie wymagania funkcjonalne i produkcyjne. Projekt ten pokazuje naszą zdolność do radzenia sobie ze złożonymi wyzwaniami projektowymi i wprowadzania na rynek wysokowydajnych systemów oświetlenia samochodowego.
Więcej informacji na temat naszych projektów i rozwiązań można znaleźć na naszym blogu lub uzyskać kontaktując się z nami.
Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.
Czytaj więcejPrzyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?
Czytaj więcejIdea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?
Czytaj więcej