Menu handler

Altair Technology Conference 2024.

W dniach 23-24 maja w Krakowie odbyła się Altair Technology Conference 2024. Wydarzenie zgromadziło niemal 140 uczestników, co czyni je jednym z największych spotkań branży obliczeń numerycznych w Polsce. Na sukces tej edycji wpływ miała zarówno zawartość merytoryczna wydarzenia, jak i jego wyjątkowa atmosfera.

DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Conference Center stało się w dniach 23-24 maja miejscem spotkania przedstawicieli branż zainteresowanych symulacjami komputerowymi: Altair Technology Conference. Tegoroczna polska edycja wydarzenia była rekordowa. Zgromadziła łącznie niemal 140 uczestników. Wśród nich znaleźli się wiodący eksperci tego obszaru, inżynierowie oraz przedstawiciele przemysłu i instytucji badawczo-naukowych. Różnorodność gości pozwoliła na wielowymiarową wymianę wiedzy i cennych doświadczeń. Całość wydarzenia prowadził dziennikarz motoryzacyjny – Łukasz Bąk.

Kilka słów o Altair Technology Conference Poland

Altair Technology Conference to cykliczna konferencja organizowana na całym świecie
we współpracy z Altair Engineering – globalną firmą technologiczną dostarczającą rozwiązania w obszarach projektowania i symulacji, analizy danych oraz AI, a także wysokowydajnych obliczeń (HPC). ENDEGO, jako autoryzowany partner i oficjalny dystrybutor oprogramowania Altair krajowym rynku, jest od początku współorganizatorem polskiej edycji tego wydarzenia.  

ATC Poland to unikalne wydarzenie skupiające zarówno osoby codziennie korzystające
z pakietów HyperWorks oraz Inspire, jak i te zainteresowane nowymi technologiami
oraz tematyką analiz numerycznych. Uczestnicy mają okazję poznać najnowsze narzędzia, technologie i metody pracy, a także wysłuchać inspirujących prezentacji i wystąpień z zakresu symulacji wygłaszanych przede wszystkim przez inżynierów praktyków.

Bogaty program konferencji Altair Technology Conference Poland

Wielu uczestników spotkania zwróciło uwagę na wyjątkowo bogaty program konferencji, który obejmował:

  • ponad 20 prelekcji prowadzonych przez przedstawicieli przemysłu oraz instytucji badawczo-naukowych, podczas których prezentowane były praktyczne zastosowania oraz możliwości oprogramowania Altair.
  • wykład gościa specjalnego, Łukasza Bąka z kanału CaroSeria, który porozmawiał z uczestnikami o przyszłości motoryzacji, ze szczególnym naciskiem na elektryfikację oraz autonomię jazdy.
  • unikalną możliwość zobaczenia „na żywo” mobilnej osłony energochłonnej ElipSafe, zaprojektowanej przez Wimed we wspólpracy z Endego w oprogramowaniu Altair. Urządzenie było prezentowane w dwóch odsłonach – przed i po zderzeniu.
  • sesje networkingowe.
  • wspólną kolację dla wszystkich uczestników wydarzenia.
  • wyjątkowe praktyczne warsztaty dla 60 osób, przeprowadzone na przygotowanych specjalnie do tego celu stacjach roboczych, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z najnowszą wersją oprogramowania Altair.

W hotelowym foyer, gdzie odbywały się przerwy kawowe, można było poznać komplementarne rozwiązania oferowane przez partnerów konferencji: stacje robocze od Lenovo oraz produkty do nawigacji 3D od 3Dconnexion. W tej samej przestrzeni były także dostępne komputery, na których można było zapoznać się z wybranym oprogramowaniem Altair.

Wyjątkowa atmosfera networkingu

Altair Technology Conference Poland 2024 nie tylko dostarczyła uczestnikom wiedzy i nowych umiejętności, ale także stworzyła fantastyczną przestrzeń do networkingu. Przerwy kawowe stanowiły idealny moment na nieformalne rozmowy, które często przeradzały się w inspirujące dyskusje na temat bieżących projektów, wyzwań i możliwości współpracy. W luźnej atmosferze można było omówić tematy, na które nie zawsze jest miejsce w formalnych sesjach prezentacyjnych.

Szczególnie cenna była także wieczorna kolacja. Uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać i nawiązać bliższe relacje. Atmosfera sprzyjała budowaniu zaufania i otwartości, co jest kluczowe dla długotrwałej współpracy. Rozmowy przy stołach były pełne pasji i zaangażowania, a uczestnicy dzielili się swoimi sukcesami oraz wyzwaniami, co często prowadziło do wymiany wartościowych wskazówek i porad.

Te momenty okazały się niezwykle cenne dla budowania relacji zawodowych i współpracy między różnymi sektorami przemysłu. Nawiązane kontakty mogą zaowocować w przyszłości wspólnymi projektami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wzajemnym wsparciem w rozwoju zawodowym.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za ich cenne wystąpienia oraz uczestnikom za aktywny udział w konferencji. Państwa zaangażowanie i wkład merytoryczny były kluczowe dla sukcesu tego wydarzenia.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych partnerów – firm Lenovo i 3Dconnexion – za ich wsparcie i współpracę, które przyczyniły się do wysokiego poziomu organizacji konferencji.

Specjalne podziękowania kierujemy do firmy Altair za współorganizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Materiały z konferencji

Informujemy, że w najbliższym czasie będziemy przypominać Państwu poszczególne prezentacje z ATC Poland. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku oraz LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i wydarzeniami.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Altair Technology Conference Poland!

Przeprowadzone podczas konferencji ankiety pokazują nam, że Altair Technology Conference Poland 2024 spełniła oczekiwania uczestników. Mamy nadzieję, że nasza konferencja była dla Państwa źródłem inspiracji oraz praktycznych wskazówek do dalszego rozwoju zawodowego.

Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłych edycjach oraz innych wydarzeniach organizowanych przez Endego. Dziękujemy za Państwa obecność i do zobaczenia podczas kolejnych konferencji!

Zachęcamy do przejrzenia galerii zdjęć z Altair Technology Conference Poland 2024, by ponownie poczuć wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

Rola inżyniera systemów w motoryzacji

Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Czy pociąg wodorowy może zrewolucjonizować transport kolejowy?

Przyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?

Czytaj więcej

Autobus wodorowy – innowacyjny element tkanki miejskiej

Idea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?

Czytaj więcej

Newsletter

Chcesz dowiedzieć się więcej o inżynierii i motoryzacji?