Projekt mechaniczny wraz z opracowaniem dokumentacji towarzyszącej oraz analizami wytrzymałościowymi dwóch nadwozi tramwajowych.
Projekt mechaniczny wraz z opracowaniem dokumentacji towarzyszącej oraz analizami wytrzymałościowymi dwóch nadwozi tramwajowych
W 2014 r. na zlecenia PESA Bydgoszcz SA wykonano kompleksowy projekt mechaniczny 2D i 3D oraz opracowano dokumentację i przeprowadzono szczegółowe analizy wytrzymałościowe w zakresie: statyki (EN12663), zmęczenia spoin (DVS 1612) i wytrzymałości zderzeniowej (EN 15227) tramwaju Jazz Duo. Współpracę kontynuowano w 2015 r. Zrealizowany wówczas projekt obejmował przygotowanie szczegółowej dokumentacji mechanicznej 2D oraz kompleksową analizę wytrzymałościową w zakresie statyki (EN 12663) oraz zmęczenia spoin (DVS 1612) modelu Krakowiak.
Stworzone według projektu nowoczesne, funkcjonalne i trwałe tramwaje cieszą się uznaniem i są z powodzeniem eksploatowane. Jazz Duo to najbardziej popularna seria tramwajowa w naszym kraju. Znajduje zastosowanie w Warszawie i Gdańsku. Krakowiak to z kolei największy tramwaj kursujący po Krakowie. Pomimo dużej pojemności jest zdolny kursować znaną z wąskich uliczek trasą przez Stare Miasto.
Jeśli pomyślisz o samochodzie… czy wydaje Ci się być skomplikowany? Podwozie, koła, silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja, stereo i gotowe. Cóż, samochody nie są już takie proste. Biznes motoryzacyjny ewoluował, a samochody to już nie tylko jazda, ale także sposób spędzania czasu w jej trakcie i oczywiście – bezpieczeństwo.
Czytaj więcejPrzyszłość transportu kolejowego jest nierozerwalnie związana z technologiami przyjaznymi środowisku. Według wielu ekspertów jednym z fundamentów nowoczesnego kolejnictwa mają stać się pociągi wodorowe. Jak pod względem zaawansowania prac nad zastosowaniem wodoru w kolejnictwie wypadają polskie firmy? Czy kolej wodorowa może zrewolucjonizować transport szynowy w naszym kraju i na całym świecie?
Czytaj więcejIdea zrównoważonego rozwoju oraz nastawienie na ekologię determinują kierunek, w którym zmierza współczesny transport publiczny. Autobus wodorowy jest innowacyjnym środkiem transportu doskonale wpisującym się w standardy, jakie powinna spełniać nowoczesna komunikacja miejska. Na ulicach polskich i zagranicznych miast coraz częściej można spotkać te niskoemisyjne pojazdy, które nie tylko szybko stają się funkcjonalnym elementem transportu publicznego, ale także zapewniają szereg korzyści w innych obszarach, m.in. przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w danej miejscowości. Przewiduje się, że wraz z ich elektrycznymi odpowiednikami autobusy na wodór staną się w perspektywie kolejnych lat nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Co sprawia, że pokładane są w nich tak duże nadzieje?
Czytaj więcej